Z důvodu nařízení Vlády ČR byla od 16.3.2020 autoškola uzavřena. Plný provoz je obnoven od pondělí 27.4.2020.

Autoškola Trčka

Dopravní výchova

Naše autoškola spolupracuje v oblasti dopravní výchovy se všemi hranickými školami, včetně té drahotušské, již od roku 2006. Výuku směřujeme do 3. a 4. ročníků, kdy třeťáky stavíme do role chodce (jako účastníka silničního provozu), čtvrťáky pak připravujeme do silničního provozu jako cyklistu (získání průkazu cyklisty). Při výuce používáme efektivní formy a metody práce s využitím moderní audiovizuální techniky.

Kromě teoretické přípravy zajišťujeme pro všechny hranické děti 4. ročníků i část praktickou, která do roku 2012 probíhala na DDH v Lipníku nad Bečvou. V roce 2011 se podařilo Dětské dopravní hřiště prosadit do rozpočtu města Hranice a otevření jsme se dočkali na podzim roku 2012. Všechny hranické děti si tak mohou ověřovat své teoretické znalosti na domácí půdě. Kromě základních škol jsou do dopravní výchovy zainteresovány i děti z mateřských škol.

Dopravní výchova dlouhodobě patří mezi klíčové aktivity v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Od září 2013 povinně vstupuje prostřednictvím školních vzdělávacích programů do výuky na všech základních školách v ČR, a to na prvním i druhém stupni.

Zobrazit více na iBESIP.cz

soutěž mladých cyklistů

Od roku 2006 jsme hlavním garantem a organizátorem Dopravní soutěže mladých cyklistů, jejímž posláním je neustále zvyšovat zájem žáků o dopravní výchovu. Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo dopravy - BESIP.

Za těchto deset let nám prošlo výukou dopravní výchovy více než 4 000 dětí 3. a 4. tříd. A právě u této nejohroženější věkové skupiny je naším cílem to, aby naše snažení bylo jedním z mnoha kroků, které povedou nejen ke správnému a bezpečnému chování žáků v provozu na pozemních komunikacích, ale hlavně ke snížení dětské nehodovosti.

Výsledky soutěže v roce 2023 (oblastní kolo)

1. místo - ZŠ Střítež (I.), ZŠ Střítež (II.)
2. místo - ZŠ 1. máje (I.), ZŠ Drahotuše (II.)
3. místo - ZŠ Drahotuše (I.), ZŠ Šromotovo (II.)

Soutěžící s nejnižším počtem trestných bodů

I. kategotrie
K. Hladká, V. Přibyl, L. Bialak, P. Stodůlka

II. kategotrie
L. Nezval, Š. Halmazňa, V. Staňková, J. Post

Kompletní výsledková listina

2023, 2018 (krajské finále),
2018, 2017, 2016, 2015, 2014 a 2013.

Dopravní hřiště v médiích

Související fotogalerie